"Pozwól mi zrobić to samodzielnie..."
"Pozwól mi zrobić    to samodzielnie..."  

                               Nasz Program Edukacyjny

Zajecia indywidualne oraz w małych grupach czyli Preschool i Pre-K sa codzienna cześcia naszego programu i sa prowadzone w pierwszej połowie dnia kiedy dzieci sa najchetniejsze do nauki. Przedszkolaki uczestnicza w rożnorodnych zajeciach edukacyjnych, ktore rozwijaja ich wybraznie i wiedze, pozwalaja zdobyc nowe doświadczenia oraz umiejetności, a przy tym poznac przyjacioł i dobrze sie bawic.

 

 

 

Wazna czescia naszego dnia jest Preschool Program, czyli zajecia edukacyjne w malych grupach dla dzieci ktore we Wrzesniu ukonczyly 3.5 lat. Zajecia te sa prowadzone 5 dni w tygodniu od Wrzesnia do Maja i sa to miedzy innymi: warsztaty plastyczne, zajecia edukacyjne z podrecznikami KumOn, malowanie farbami, rysowanie kredkami, plastelina, wycinanie nozyczkami itd. Zapoznajemy dzieci z alfabetem oraz numerami, kolorami, ksztaltami, pogoda i kalendarzem itp. Dzieci takze ucza sie poprzez wiele zabaw rozwijajaczych ich umiejetnosci i spryt tak jak ukladanie puzli, znajdywanie par, gry planszowe itp. Codzienne czytanie ksiazek czyli tak zwane StoryTime oraz nauka wierszykow i piosenek sa takze codzienna czescia tego programu. Kazde dziecko otrzymuje swoje wlasne podreczniki z zadaniami dobranymi odpowiednio dla dzici w tym wieku. Wypelnione kartki z zadaniami oraz projekty plastyczne sa dane rodzicom na zakonczenie kazdego dnia, a na zakonczenie roku szkolnego mamy uroczysta Graduacje Przedszkolaka podczas ktorej dzieci otrzymuja dyplom ukonczenia tego programu.​

 

 

 

 

 

Dzieciom, ktore we Wrzesniu maja juz 4 latka, oferujemy Pre-K Program- zajecia przygotowujace dzieci do Kindergarten, prowadzone 5 dni w tygodniu od Wrzesnia do Maja. Zajecia obejmuja:prace z podrecznikami KumOn i Get Ready for School, projekty naukowe takie jak mikroskop, komputery, gotowanie itp; w kazda srode warsztaty plasytyczne: projekty tworcze, malowanie farbami, rysowanie kredkami, wycinanie, klejenie, itp. Dzieci grja tez w gry planszowe, ukadaja puzle, bawią się plasteliną i piaskiem kinetycznym. Codziennie czytamy na głos dzieciom ksiazki, tak zwane StoryTime, oraz uczymy sie wierszykow i piosenek. Dzieci utrwalaja alfabet, numery, kolory, ksztalty, figury geometryczne, kalendarz, a takze ucza sie pisac i rysowac z wiekszym wzgledem na poprawne trzymanie dlugopisu i precyzje rysunkow. Prowadzone zajecia wymagaja sluchania i wykonywania polecen nauczyciela. Kazdy czterolatek otrzymuje rowniez swoje wlasne podreczniki z zadaniami dobranymi odpowiednio dla dzici w tym wieku. Wypelnione kartki z zadaniami oraz projekty plastyczne sa oddawane rodzicom na bierzaco kazdego dnia, a na zakonczenie roku szkolnego mamy uroczysta Graduacje Przedszkolaka podczas ktorej dzieci otrzymuja dyplom ukonczenia tego programu.​

                                   Czytanie ksiazek... 

• Zapewnia emocjonalny rozwój dziecka

• Rozwija język, pamięć i wyobraźnię

• Uczy myślenia, poprawia koncentrację

• Wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka

• Poszerza wiedzę ogólną

• Ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole

• Uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu

• Zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów

• Chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury

• Kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na życie

Warsztaty Plastyczne

 

Dzieci w przedszkolu, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z plastyką, często nie potrafią nawet jeszcze werbalnie porozumieć się z otoczeniem. Poraz pierwszy doświadczaja stawianych przez siebie na kartce papieru linii, malowania pierwszych barwnych plam, mieszania kolorow i lepienia form przestrzennych z plasteliny. I robia to wszytko z nieskryta radością. Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego poszukiwania, odkrywania i zrozumienia otaczającej go rzeczywistości. Warsztaty plastyczne to zabawy prowadzące do rozwoju jednostki samodzielnie działającej i myślącej oraz osoby twórczej i kreatywnej.​

Zajecia logopedyczne

Na zajęciach logopedycznych wykonywane są przede wszystkim ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe i fonacyjne. Ważne są także ćwiczenia analizy i syntezy głoskowej i wyrazowej – ćwiczenia dykcji i ćwiczenia grafomotoryczne. Regularna i systematyczna praca utrwala umiejętności w mówieniu i przynosi oczekiwane efekty.

Jaki jest cel tych zajec?

Głównym celem zajęć logopedycznych jest stymulowanie mowy w celu prawidłowego porozumiewania się z otoczeniem. Ćwiczenia mają na celu korygować nieprawidłową wymowę w sferze fonetycznej, leksykalnej czy gramatycznej.

Uczymy sie z podrecznikami                                           "Kumon" i  "Get Ready for School​"

Edukacyjne podreczniki Get Ready for School oraz cwiczenia KumOn przeznaczone sa dla dzieci w wieku przedszkolnym i pomagaja im zdobywac wiedze oraz osiagnac sukcesy pozniej w szkole. Ksiazeczki te sa zaprojektowane z miedzynarodowymi i stanowymi standartami na uwadze. Przyjazny dla dzieci format kazdej strony jest wypelniony rozmaitymi kolorowymi i edukacyjnymi cwiczeniami. Rozwiazane zadania oddawane sa rodzicom na bierzaco kazdego dnia.

 Zajecia w Kólku

W Naszym Domowym Przedszkolu, kazdy dzien zaczynamy tak zwanym Circle Time, czyli zajeciami w koleczku. Podczas tych zajec dzieci "oficjalnie" witaja sie ze soba oraz ze swoimi nauczycielami. Jest to rowniez czas kiedy nauczyciel powtarza i utrwala takie zagadnienia jak kalendarz, pogode i to ktora godzine pokazuje zegar albo moze zapoznac naszych podopiecznych z zupelnie nowym zagadnieniem lub lekcja. Czesto spiewany piosenki i recytujemy wierszyki albo poznajemy swoje fizyczne umiejetnosci poprzez taniec lub cwiczenia Yogi. Nasi nauczyciele maja zaplanowane i przygotowane wesołe oraz edukacyjne zajecia w koleczku na kazdy dzien.

Print | Sitemap
© Nasze Domowe Przedszkole